Повернутися до звичайного режиму

Як допомогти своїй дитині налагодити взаємини в класі. Звернення психолога до батьків

Дитина:

  • неохоче йде до школи і дуже радіє будь-якій можливості не ходити туди;
  • повертається зі школи пригніченою;
  • часто плаче без причини;
  • ніколи не згадує нікого з однокласників;
  • дуже мало говорить про своє шкільне життя;
  • не знає, кому можна подзвонити, щоб дізнатися уроки, або взагалі відмовляється дзвонити кому-небудь;
  • ні з того ні з сього (як здається) відмовляється йти до школи;
  • самотня: її ніхто не запрошує в гості, на дні народження, і нікого не хоче покликати до себе.

Як допомогти своїй дитині налагодити взаємини в класі?

1. Обов'язково треба попередити вчителя про проблеми своєї дитини (заїкання, необхідність приймати ліки по годиннику і т.д.).

2. Заїкання, тики, енурез, енкопорез, шкірні захворювання необхідно відстежувати і за можливістю лікувати, адже все це може стати причиною насмішок з боку однолітків.

3. Необхідно забезпечити дитині все, що дозволить їй відповідати загальним шкільним вимогам. Якщо для уроків фізкультури потрібні чорні шорти, то не слід пропонувати дитині рожеві, вважаючи, що це не важливо. Для вчителя може бути і не важливо, а однокласники стануть дражнити дитину. Це не означає, що потрібно погоджувати на будь які прохання дитини і купувати йому шапку "як у Оленки з 5 "Б".

4. Порадьте дитині змінити тактику поведінки. Адже якщо стереотип склався, то будь-який вчинок є передбаченим. Дитина поводиться за заданою оточуючими схемі. Але якщо на стандартні обставини вона відреагує несподіваним чином, то, можливо, зуміє не тільки спантеличити своїх переслідувачів, але і зробити крок до подолання ситуації, що склалася. Наприклад, можна запропонувати дитині замість того, щоб починати плакати або лупити всіх підряд, подивитися в очі кривдникам і спокійно запитати: "Ну і що?" — або почати сміятися разом з ними. Загалом, зробити те, чого від неї зовсім не очікують

5. Намагайтеся забезпечити дитині спілкування з однокласниками поза школою. Запрошуйте їх в гості, влаштовуйте свята, заохочуйте спілкування дитини з ними. Необхідно всіляко сприяти участі дитини в класних заходах, поїздках. Не варто одразу після уроків забирати дитину зі школи навіть заради занять англійською або музикою. Інакше всі здружаться між собою, а ваша дитина так і буде чужою в класі.

6. Не слід приходити до школи і особисто розбиратися з кривдниками своєї дитини, краще поінформувати класного керівника і психолога. Не поспішайте кидатися захищати дитину у будь-якій конфліктній ситуації з однокласниками. Іноді дитині корисно пережити всі стадії конфлікту — це допоможе їй навчитися самостійно вирішувати багато проблем. Але, привчаючи дитину до самостійності, важливо не перестаратися і не пропустити ситуацію, з якою дитина не в змозі справитися без втручання дорослих. Такою ситуацією, безумовно, є систематичні знущання і цькування дитини з боку однолітків.

Увага!

Якщо ситуація зайшла занадто далеко, наприклад, дитину постійно принижують або б'ють — негайно реагуйте. В першу чергу захистіть дитину від спілкування з кривдниками — не відправляйте її до школи. Розбиратися з кривдниками — не найголовніше. Важливо допомогти дитині пережити отриману психічну травму, тому швидше за все її доведеться перевести в інший клас. Дитині потрібно буде навчитися не боятися однолітків і довіряти їм.

Кiлькiсть переглядiв: 509

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.