Перше вересня - як зробити його особливим і незабутнім?

Перше вересня для свого першокласника хочеться зробити особливим і незабутнім, щоб перше знайомство зі школою викликало виключно приємні спогади і сформувало позитивне ставлення до школи, однокласників, вчителя і процесу навчання в цілому. Що робити? Перетворити День знань у свято!

Щоб малюк, майбутній першокласник, чекав 1 вересня з нетерпінням, потрібно насправді небагато: організувати приготування до школи так, як ніби ви збираєтеся відзначити одне з улюблених свят малюка - Новий рік чи день народження. Чудово, якщо вийде залучити до процесу когось з батьків однокласників, адже в цьому випадку у дітей з'явиться можливість познайомитися до школи, а значить, процес адаптації пройде легше.

Пропонуємо декілька ідей, які Ви можете використовувати при підготовці до Того Самого Дня і під час його святкування. Ви вже придумали свій план заходів?

1. Придбайте відривний календар. За тиждень до Дня знань повісьте на його стіну, відзначте в ньому підготовчі заходи, кожен день відривайте з дитиною по листку, це символізуватиме наближення дня "Д".

2. Фотографуйте! Знімайте всі етапи приготування, збирайте пам'ятні дрібниці. Пізніше, коли у Вас будуть знімки із торжества, Ви зможете зробити з цього «багатства» чудовий скрап-альбом.

3. Запросіть однокласників. Запропонуйте батькам майбутніх однокласників зібратися і перезнайомити дітей в неофіційній обстановці (на пікніку в лісі, на прогулянці в парку), підготуйте кілька ігор на знайомство.

4. Влаштуйте шопінг. Керуючись побажаннями дитини, купіть все необхідне до школи. Врахуйте, першокласник повинен брати активну участь!

5. Новий статус - нові обов'язки. Зберіть сімейну раду і з усвідомленням всієї важливості обговоріть на ній питання, що стосуються того, куди буде складати речі учень, де і коли він буде виконувати домашні завдання, де обідати, чи потрібен йому мобільний телефон, хто його буде зустрічати зі школи, перевіряти готовність до уроків, скільки кишенькових грошей давати першокласникові і тощо.

6. Проведіть репетицію. Купивши все необхідне приладдя і одяг, проведіть репетицію того, як малюк буде збиратися до школи. Час засікати необов'язково! Сфотографуйте майбутнього учня у відповідній екіпіровці.

7. Колаж с фотографій. Можна зробити (різного роду) колаж з фотографій присвячених приготуванням до 1 вересня. Його можна розмістити на холодильнику на стіні, на робочим місцем першокласника тощо. Помістіть там світлини з приготувань до дня знать, а потім доповніть світлинами з самого свята.

8. Намалюйте карту. Пройдіть з малюком маршрути «школа-дім» і «дім-школа», по приходу додому складіть детальну карту, повісьте її на видному місці.

9. Приготуйте їжу. Влаштуйте святковий сніданок вранці першого вересня, зберіть за столом всіх членів сім'ї.

10. Подаруйте оберіг. Вкладіть у брелок сімейне фото або просто купіть щось символічне і подаруйте це дитині перед виходом. Поясніть, що якщо їй буде страшно, вона зможе, наприклад, витягнути брелок і подивитися на усміхнених батьків.

Після урочистого початку навчального року та першого уроку, організуйте спільний похід колективу на природу (запускати повітряні кулі) або в кафе (підкріпитися молочним коктейлем і шматочком тортика).

Ці нехитрі методи допоможуть скласти у дитини гарне та позитивне враження про школу та підготовку до неї, а це в сою чергу буде запорукою гарного навчання.