Вітаємо Вас на сторінці психологічної служби школи

"Практичний психолог хто це?"

Сьогодні ми досить часто можемо почути таке цікаве та модне слово як психолог чи психологія. Скільки ж в нього вміщається варіантів для тлумачення, дехто розуміє під цим лікаря, хтось важає, що психолог так чи інакше має справу з «ненормальним» людьми чи те що, «психоаналітик» і «психолог» - це одне й те саме.

А найчастіше, що я чую у відповідь на те, що я психолог: - О, так ти лікар! І кожного разу це викликає у мене посмішку, від того що, все ж таки для наших людей дуже складно розділити поняття психолог, психіатр та психотерапевт.

Ну так хто ж такий психолог насправді?

Психолог - це фахівець в галузі психології, області консультування та діагностики психічно здорових людей, без застосування яких би то не було лікарських засобів, що використовує в роботі різні методи терапії та діагностики, надає консультативні послуги.

Головне те що психолог – НЕ ДАЄ ПОРАД! Іншими словами – це спеціаліст, що допоможе Вам, по іншому глянути на Вашу проблему, знайти самостійно рішення або вихід.

Не треба думати, що психологи змінюють життя, ні – психолог довго слухає клієнта (людина що звернулась) після чого допомагає знайти вихід з різних ситуацій. Шляхи вирішення проблем закладені в самій людині, необхідно лише допомогти усвідомити їх.

Психотерапевт – фахівець (лікар або психолог), який надає допомогу найчастіше нефармакологічними методами. Спрощено кажучи, психотерапевт - людина, що опанувала один з напрямів психотерапії. Психотерапевти працюють як з психічно здоровими людьми, так і з людьми на межі здоров'я і захворювання(неврози, депресії...) Психотерапевт використовує визначені психотехніки, щоб допомогти клієнтові вирішити його проблему.

Психіатр - це фахівець в області діагностики і лікування психічних розладів (захворювань). Використовує переважно медикаментозні методи лікування, але також і різні види психотерапії. Психіатр працює з людьми психічно хворими, такими, що мають серйозні відхилення в психіці.

Кiлькiсть переглядiв: 782

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.