З 1952 року і до нашого часу радо зустрічає своїх вихованців середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 58 м. Запоріжжя. А розпочиналось все так.

/Files/images/73_big.jpg У 1950 році завод «Запоріжсталь» звільнив від мешканців під’їзд будинку № 4 в кварталі № 93 (тепер квартал між вул. Перемоги, Сергія Тюленіна, Возз’єднання України і Дванадцятого квітня) під класи для відкриття школи №58. За рішенням від 15.02.1951 р. на 1951-1952 навчальний рік школа перетворена з початкової на семирічну з числом учнів 659.

13.12.1951 р. заводу “Дніпроспецсталь” відведена земельна ділянка площею 2,4 га по вул. Перемоги для будівництва у 1952 р. двокомплектної середньої школи. Акт державного прийняття в експлуатацію чотириповерхового будинку школи на 960 учнів, корисною площею 2779 кв. м, затверджений 9.10.1952 р. 23.04.1954 р. школа вартістю 3665 тис. крб. прийнята на баланс міськвиконкому.

У 1963 році школа стала середньою і мала 1661 учнів. У 1978 р. до будинку школи завершена прибудова спортзалу, шкільних майстерень і навчальних кабінетів. Тепер загальноосвітня середня школа № 58 Вознесенівського (Орджонікідзевського) району знаходиться за адресою: 69001, вул. Поточна, 7 (біля перехрестя з вул. Перемоги).

/Files/images/Комар Я. Я..png

Першим директором Запорізької середньої школи №58 став Комар Яків Якович, мудрий керівник, талановитий педагог, щира, добра людина.

/Files/images/Шило.png У 1955 році на посаду директора заступив Шило Павло Якович, який завжди цікавився новими підходами до викладання навчальних предметів, створював умови для оптимізації навчально-виховного процесу в закладі освіти. Він користувався авторитетом у дітей та батьків.

/Files/images/Мединський.png 1959 року директором став Мединський Петро Федорович. Компромісний та рішучий, благородний; готовий в будь-яку хвилину прийти на допомогу; приклад для наслідування – саме таким запам’ятали його учні і колеги.

/Files/images/Сосновський.png З 1971 до 1978 року директором школи був Сосновський Василь Олександрович, ветеран Другої світової війни. Це був керівник, який налагодив пошукову роботу в школі, виховуючи почуття патріотизму у своїх вихованців.

/Files/images/Прийменко.png У 1978 році керівництво школи прийняла Прийменко Тамара Миколаївна. До речі, Тамара Миколаївна була єдиною жінкою-директором нашої школи. Вона стала успішним директором (1978 – 1999), який обов'язково вміє доводити почату справу до кінця, вірить в успіх і вміє на нього працювати.

/Files/images/Рівкін.png 1999 – 2000 навчальний рік – всього один рік директором був Рівкін Анатолій Давидович. Це був справжній директор, в критичних ситуаціях спроможний адекватно реагувати та приймати оптимально-раціональні шляхи виходу.

/Files/images/Казачук.png З 2000 по 2006 рік школою керував Казачук Олексій Олександрович – справжній лідер змін. Він володів знаннями щодо ефективного управління та використовував їх у практичній діяльності. З повагою ставився до персоналу, мотивував та стимулював до новаторства, якості роботи педагогів. Залучав педагогів, батьків, учнів до співуправління.

/Files/images/11.png У 2006 році директором школи став Шапка Віктор Іванович. Це справжній директор-господар, який добре дбає про забезпечення навчально-виховного процесу. А головне, прагне створити педагогічний колектив з високим творчо-інтелектуальним потенціалом.

Навколо з’являються нові будинки, магазини, офіси, а наша школа все стоїть, як і 64 роки тому, і гостинно зустрічає своїх учнів. Здається, що час не владний над нею…

/Files/images/555.png

/Files/images/obshheobrazovatelnaya-shkola-58.jpg

Тривимірна модель школи 58, виконана випускником 2012 року Головатим Михайлом, студентом Харківської національної академії міського господарства