Всеукраїнський тиждень права. Підсумки

Місце проведення заходу:
Запорізька Загальноосвітня школа №58
Опис:
Ось і добіг кінця Всеукраїнський тиждень права, який проходив в нашій школі з 7 по 11 грудня. Кожен тематичний тиждень у школі - це можливість почути щось нове та цікаве із будь-якого шкільного предмету чи сфери життя. Цей тиждень був насиченим, пізнавальним. І ось настав час підвести підсумки.
Тиждень права розпочався лекцією для 9-10-х класів "Захист прав людини", яку провела Бойко І. Ю. (представник міжнародного руху Amnesty International). Учасники заходу мали змогу на практиці продемонструвати акт солідарності у відстоюванні прав людини і приєднатися до акції підтримки незаконно ув'язнених, серед яких і українці Олег Сєнцов, Олександр Кольченко та Геннадій Афанасьєв, котрі утримуються на території Росії.

/Files/images/2.jpg

/Files/images/22222.jpg

У кожному класному колективі були проведені виховні години, на яких відбулось ознайомлення учнів школи з Конвенцією ООН про права дитини.

В бібліотеці була підготована виставка літератури на тему "Права дитини".

/Files/images/3.jpg
/Files/images/4.jpg

Шкільний бібліотекар Максимова Р.Я. провела уроки "Права дитини" в 5 класі, "Країно мила, ти для мене диво" у 3 класі, на яких учні ознайомились з правами дітей через вирішення правових задач.
Для учнів 9-10 класів були проведені відеолекторії "Неповнолітні злочинці", "Конвенція ООН про права дитини або кожна дитина має право...", де розглядалися питання причин підліткової злочинності, особливостей кимінальної відповідальності неовнолітніх, сучасного стану дотримання прав дитини в Україні.
Протягом тижня проводилось соціологічне опитування "Діти та молодь про свої права" серед учнів 5-10 класів, перегляд відеороликів "Знай свої права" для учнів 7 класу, урок-гра "Права дітей згідно з Конвенцією ООН і Конституцією України" для учнів 6 класу.
Юрист МЦСС Берліна В.Ф. провела лекцію "Захист прав дітей в Україні" для учнів 7 класу, під час якої вони почули відповіді на питання щодо правового захисту дітей в Україні, праці неповнолітніх, прав та обов'язків батьків і дітей.
Вчитель історії та правознавства Зелена Н. М. провела засідання юридичного клубу на тему "Права дитини" у 10-А класі. На ньому діти ознайомились з історичними прикладами порушення прав дитини у сталінському СРСР та нацистським режимом під час окупації України у роки Другої світової війни, аналізували відеосвідчення.

/Files/images/5.jpg

/Files/images/6.jpg

Варто звернути увагу на кожний тематичний захід в рамках тижня, а також подякувати його організаторам.
Ніколи не буде зайвим повторити свої обов'язки і дотримуватися їх, знати свої права і вміти захищати їх, побачити деякі проблеми зі сторони та зробити для себе висновки. Незнання не звільняє від відповідальності, а знання навпаки перетворюється на силу, якою можна захистити себе від шкідливого та небезпечного, зміцнити свою силу волі, покращити поведінку!