Повернутися до звичайного режиму

Здорове харчування

Енергетики

Небезпека електронних цигарок

Презентація про шкідливість куріння

24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Історія цієї пам’ятної дати бере початок з 1993 року, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією, а день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Генріхом Германом Робертом Кохом збудника туберкульозу (24 березня 1882 року) проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

/Files/images/50751085.jpg

В Україні епідемія туберкульозу оголошена з 1995 року.

У нашій країні туберкульоз поки не здає свої позиції: щогодини він убиває одного українця і у цей же час його виявляють ще у чотирьох.

Хворіють і дорослі і діти. Більше того, ми посідаємо друге місце у Європі щодо особливо небезпечної, тяжковиліковної мультирезистентної форми цієї хвороби. Перемогти туберкульоз остаточно не вдалося поки що жодній, навіть самій розвиненій країні. Багато хто впевнений, що туберкульоз – хвороба виключно асоціальна, до якої схильні бомжі, люди, які повернулися з-за колючого дроту, і представники інших неблагополучних верств суспільства. Вельми поширена помилка, яка іноді буває фатальною. Статистика невблаганна – за останні 10-15 років захворюваність на туберкульоз зросла в 2-3 рази! І все частіше ця недуга вражає цілком благополучних чоловіків і жінок і, що найстрашніше, посилює атаку на наших дітей. Причому смертельні наслідки при цій інфекції зустрічаються набагато частіше, ніж при інших інфекційних захворюваннях.Джерелом інфекції, як правило, є хвора людина, яка виділяє з харкотинням туберкульозні палички. Основний шлях зараження - через повітря, що вдихається.

Дев'ять симптомів захворювання на туберкульоз:

1. Кашель упродовж трьох і більше тижнів.
2. Кровохаркання.
3. Біль у грудній клітці.
4. Погіршення апетиту.
5. Зниження маси тіла.
6. Втома і слабість.
7. Лихоманка або субфебрилітет.
8. Потіння вночі.
9. Задишка.

При наявності одного або кількох із цих симптомів необхідно пройти флюорографію органів грудної клітки та всебічне обстеження.

Слідкуйте за реакцією Манту, на сьогодні цей метод виявлення туберкульозу залишається основним. Пробу Манту необхідно робити щорічно. Позитивна реакція Манту свідчить не про хворобу, а про інфікованість, і не треба їх плутати. Велика папула означає, що в організм потрапили бактерії туберкульозу, і кров та лімфа прореагували виробленням антитіл, які блокують бактерії, щоб вони не розмножувались. Якщо бактерії почали розмножуватись уже в організмі, то це означає розвиток захворювання. Щоб цього не трапилося, дитині для профілактики призначають спеціальні препарати.Найбільш ефективним профілактичним методом є щеплення вакциною БЦЖ. Первинну вакцинацію проводять у пологових будинках усім здоровим доношеним новонародженим дітям на 3-5 день життя, якщо немає протипоказань, а потім у віці 7 років проводиться ревакцинація.Щоб запобігти захворюванню на туберкульоз необхідно: повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок(не курити та зловживати алкоголем) ,займатися спортом і загартовуватися.

ПАМ`ЯТАЙТЕ! ВАШЕ ЗДОРОВ`Я - В ВАШИХ РУКАХ!

Кiлькiсть переглядiв: 750

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.