Наприкінці грудня 2016 року наша бібліотека поповнилася 53 новими україномовними книжками із зарубіжної літератури. Це відбулося завдяки спонсорській допомозі депутата Запорізької міської ради Кобзарюка Олександра Олександровича. Учні школи вдячні Вам, Олександре Олександровичу, за можливість долучитися до кращих зразків творів світової літератури!

/Files/images/WP_20161228_13_10_38_Pro_LI.jpg

/Files/images/WP_20161228_13_17_46_Pro_LI.jpg

«Дім дивних дітей»

— книга американського письменника і сценариста Ренсома Ріггза 2011 року. 14 січня 2014 року світ побачила друга книга серії під назвою «Місто порожніх», а 22 вересня 2015 року опублікована завершальна частина трилогії — «Бібліотека душ».

Головною особливістю трилогії, крім самого сюжету, є оформлення книг. Справа в тому, що Риггз, багато років був захоплений колекціонуванням старовинних фотокарток. Одного разу в доповнення до своєї колекції він вигадав історію, ілюстраціями для якої послужили фото. Так виник задум роману «Дім дивних дітей». Ренсом Риггз відгуки від близьких і дружини (вона на той момент вже була відомою письменницею) отримав надихаючі, коли показав їм начерки своєї нової книги. Тому він не тільки відправив її видавцеві, але й приклав до неї фотокартки зі своєї колекції. Пізніше саме в такому вигляді роман був опублікований і, а старовинні фотографії допомогли створити дивну атмосферу для читачів.

Міжавторський роман "39 ключів"

Чотирнадцятирічна Емі Кехіл та її молодший брат Ден гадали, що зможуть повернутися до свого звичного життя, коли, нарешті, відшукають тридцять дев’ять ключів, які забезпечать їхній родині владу над усім світом. Але вони помилялися. Могутні вороги — Веспери — чекали в тіні. І вони не зупиняться ні перед чим, щоб захопити ключі. Чотири автори об’єдналися для того, щоб розповісти про таємну боротьбу між Кехілами і Весперами, яка триває вже п’ять століть. Вторгнення Весперів не за горами, весь світ у небезпеці.

Туве Янссон "Країна Мумі-тролів"

До першої із трьох книг серії «Країна Мумі-тролів» найзнаменитішої казкарки Фінляндії Туве Янсон про кумедних мумі-тролів та інших дивовижних істоток, що населяють Долину Мумі, увійшли повісті «Маленькі тролі і велика повінь», «Комета прилітає», «Капелюх Чарівника».

Книга друга з серії «Країни Мумі-тролів» – це нові неповторні зустрічі з милим сімейством Мумі-тролів та їхніми багатьма друзями.Маленькі герої книжки підросли настільки ж, наскільки подорослішали читачі «Країни Мумі-тролів». Тепер їм доводиться замислюватися над важливими речами, якими сповнений світ, – такими, як сенс життя, самопізнання і самоствердження, любов, взаємоповага. В книгу увійшли повісті «Мемуари Тата Мумі-троля», «Небезпечне літо», «Зима-чарівниця».

Третя книга з серії «Країни Мумі-тролів» – це нові неповторні зустрічі з милим сімейством Мумі-тролів та їхніми багатьма друзями.В книгу увійшли повісті «Невидиме дитятко», «Тато і море», «Наприкінці листопада».

«Полліанна»

— роман-бестселер американської письменниці Елеонор Портер, опублікований в 1913 році. Існує продовження книги «Полліанна дорослішає», написане самоюЕлеонор Портер, і багато сиквелів інших авторів, зокрема Елізабет Бортон, Гарріет Ламміс Сміт і Коліна Л. Ріса.

За мотивами «Полліанни» знято декілька телесеріалів і фільмів, з яких найбільш відомі фільм «Полліанна» 1920 року з Мері Пікфорд у головній ролі і фільм «Полліанна» 1960 року компанії Disney, головну роль в якому зіграла Хейлі Мілз.

Одинадцятирічна Полліанна Віттер приїжджає до своєї тітки міс Поллі Харінгтон . Батько Полліанни Джон Віттер помер, не залишивши ніякого спадку: отримуючи невелику зарплатню, він залишив після себе всього декілька книг. Оскільки матір Поліанни давно померла, а інших родичів у неї немає, вона змушена переїхати до тітки Поллі. Старша сестра тітки Поллі (матір Полліанни) свого часу вийшла заміж за Джона Віттера всупереч бажанням батьків, які хотіли видати доньку заміж за багатого чоловіка. Після чого сім'я розірвала з нею будь-які стосунки. Тепер, 25 років потому, тітка Поллі живе одна в величезному будинку, успадкованому після смерті всіх її родичів. Вона педантична, строга і приймає племінницю виключно з почуття обов'язку. Полліанні вона виділяє кімнату на горищі, без дзеркала, з голими стінами і практично без меблів, тому що їй хочеться по можливості віддалитися від компанії дитини і водночас вберегти будинок від дитячих рук.

Полліанна ж повна протилежність тітки Поллі: вона активна, весела, життєрадісна і дуже балакуча. Полліанна вчить оточуючих «грі в радість» , якої її навчив свого часу батько. Тоді батько пояснив Полліанні, що треба радіти,всьому тому що в тебе є . З того часу вони завжди бавилися «в радість», знаходячи привід для оптимізму в кожній події.

В перший же день приїзду Полліанни тітка Поллі залишає її без вечері за непунктуальність і наказує їй вечеряти хлібом з молоком на кухні, разом зі служницею Ненсі, на що Полліанна відповідає: «Ну що ви, тітко, я дуже рада. Я люблю хліб з молоком, і Ненсі мені дуже подобається. Ми так добре повечеряли разом.» Всі покарання і повчання Полліанна приймає з радістю, захопленням і вдячністю, чим дуже розгублює тітку Поллі. Поступово все місто починає любити Полліанну, а згодом «здається» і тітка Поллі.

Кiлькiсть переглядiв: 333

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.