/Files/images/лісові пожежі.jpg

/Files/images/дитяча безпека.png

/Files/images/Безпека пічного опалення.png

Пам′ятка

Щодо недопущення використання небезпечних предметів, які несуть загрозу життю та здоровію учасників освітнього процесу.
Про відповідальність та наслідки використання заборонених предметів освітньому закладі.

/Files/images/газова атака.jpg

Газові балончики – достатньо ефективний засіб самозахисту, який дозволяє при належному його використанні спричинити масу неприємностей не тільки потенційному кривднику але й особі, яка його застосувала.

У разі використання будь-яких балончиків газових або перцевих в закритих приміщеннях в зону ураження потрапляє значна кількість людей, яка Вас оточує навіть не підозрюючи небезпеки про це завжди необхідно пам’ятати!!!!

Чим небезпечне отруєння газом?

1. При потраплянні на слизову оболонку провокує подразнення, чхання, кашель та сильний нежить.

2. При потраплянні в очі викликає сильну різь, рясну сльозотечу та блефароспазм (спазм кругового м'яза повік).

3. При потраплянні у легені може призвести до набряку, що загрожує навіть смертю.

Як правило, вплив сльозогінного газу не є смертельним, але у деяких випадках він може сильно зашкодити людині. У зоні особливого ризику знаходяться діти алергіки та хворі на астму.

Що робити, якщо ви опинилися в епіцентрі розпилення газу?

Зберігайте спокій не провокуйте паніку та дійте за таким планом !!!!

1. Необхідно якнайшвидше вийти на свіже повітря (якщо розпилення сталося у приміщенні).

2. За можливості закрийте ніс та рот вологою хустинкою.

3. Не можна терти руками обличчя чи очі – це збільшує площу опіку. Максимум, що можна зробити, це обережно промокнути уражене місце носовичком або серветкою.

4. Необхідно часто кліпати очима – інтенсивна сльозотеча допоможе швидше позбавитися від залишків речовини.

5. Не варто промивати очі та полоскати горло водою – шкідливі речовини добре розчиняються у воді, а подібні процедури лише затримають їх вихід.

6. Якщо ви носите контактні лінзи, їх необхідно одразу зняти.

7. Подразнювальна дія газу триває від 5 до 30 хвилин. У цей час варто намагатися дихати неглибоко, а також якнайшвидше покинути небезпечну зону. І, зрозуміло, необхідно одразу викликати швидку допомогу.

Звертаємо Вашу увагу!!!

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України

від 7 вересня 1993р. № 706

Встановлені чіткі правила придбання, зберігання та застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії.

УЧНЯМ необхідно знати що використання спеціальних засобів

особам до18 років СУВОРО ЗАБОРОНЕНО!!!!!

ЗАПАМ′ЯТАЙ

· До школи заборонено приносити ріжучі, колючі, вибухові, вогненебезпечні предмети, газові балончики, петарди та ін.

· У разі виявлення підозрілих предметів у однокласників, які тебе оточують, або в будь-якому приміщенні освітнього закладу НЕОБХІДНО не здіймаючи паніку, зберігаючи спокій серед оточуючих повідомити про небезпечну знахідку класного керівника, завуча, директора школи.

· Адміністрація закладу несе відповідальність за ЖИТТЯ кожного із ВАС і знає, як необхідно діяти у разі виникнення небезпечних ситуацій.

Вам необхідно ЗАВЖДИ РОЗУМІТИ І ПАМЯТАТИ !!!!!

ЯКЩО ДИТИНА ПРИНЕСЛА АБО ВИКОРИСТАЛА В ШКОЛУ

БУДЬ ЯКІ НЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

ЗА ЦЕ НЕСУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЇЇ БАТЬКИ

Використання газового або перцевого балончика кваліфікується, як «Дрібне хуліганство» за ознаками передбаченими ст. 173 Кодексом України про адміністративні порушення.

Наприклад, якщо на момент вчинення такого адміністративного правопорушення, учні не досягли шістнадцятирічного віку, відповідальність за дії дітей несуть їх батьки.

У разі виявлення адміністрацією закладу адміністративного правопорушення до закладу викликається поліція, проводиться службове розслідування та складається протокол на батьків неповнолітніх за ч. 4 ст. 184 КУпАП за «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей».

ЗАПАМ′ЯТАЙ!!!!

ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕЧНОГО ПЕРБУВАННЯ

В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

ЦЕ ЗАПОРУКА ВАШОГО ЗДОРОВ′Я

ТА СПОКОЮ ВАШИ БАТЬКІВ.

Правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв

Веб-сайт «Веб-простір безпеки» створений у рамках спільного проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні з Державною службою України з надзвичайних ситуацій для інформування дітей про ризики та загрози, пов’язані з вибухонебезпечними предметами, а також щодо правил безпечної поведінки в інших надзвичайних ситуаціях, містить методичні інструменти для проведення уроків з безпеки життєдіяльності вчителями та іншими працівникам освіти.

Інформаційні матеріали щодо вибухонебезпечних предметів

mns 720x405 03 08 14

Mines

Протипопожежна безпека